09.01.2025.

Atvērta pieteikšanās “Cilvēcīgi par tehnoloģijām” programmai skolotājiem

Digitālo prasmju meistarklašu programma “Cilvēcīgi par tehnoloģijām” skolotājiem mērķis ir nodrošināt mācības skolotājiem par digitālajiem rīkiem, kas ir noderīgi pedagoģiskajā darbā – gan lai efektīvāk gatavotos stundām, gan lai jēgpilni izmantotu tos darbā ar skolēniem klasē, tādējādi iedvesmojot arī skolēnus kļūt digitāli izglītotākiem. Programma, kas izstrādāta, sadarbojoties Riga TechGirls un IT Izglītības fondam, sniegs gan teorētiskas, gan praktiskas zināšanas par ikdienā izmantojamām digitālajām prasmēm un rīkiem.

Programmas uzdevumi ir:
1. Parādīt, kā digitālie rīki var palīdzēt mācīt un mācīties;
2. Izmantot dizaina domāšanas principus, lai integrētu digitālos rīkus mācību procesā;
3. Mācīt, kā komunicēt, savienoties un sadarboties, izmantojot digitālos rīkus un tehnoloģijas;
4. Demonstrēt, kā aktīvi, efektīvi un droši piedalīties tiešsaistes procesos;
5. Iedvesmot izmantot pedagoģijas un vērtēšanas pieejas, kas iedrošina skolēnus.

Mācību programmas tapšanā sadarbojās izglītības nozarē un IT sektorā strādājošie, ievērojot pedagogu digitālo kompetenču starptautiskos standartus un nozares rekomendācijas.

Programmas mērķauditorija ir 1.- 12. klašu skolotāji, bet aicināts piedalīties jebkurš cits izglītības sistēmas pārstāvis, kas saredz, ka programmas saturs varētu būt noderīgs ikdienā un darbā. Programma veidota gan skolotājiem-iesācējiem, gan skolotājiem-ekspertiem.

Nodarbības ir iedalītas 5 tematiskajos blokos jeb moduļos: digitālā pratība un drošība internetā, gatavošanās stundām un mācību materiālu izstrāde, digitālie rīki skolotāja un skolēnu vai skolēnu savstarpējai sadarbībai, digitālie rīki, lai sniegtu skolēniem atbalstu un atgriezenisko saiti, un dizaina domāšana un digitālie rīki skolēnu projektu darbos. Katra moduļa noslēgumā notiks praktiskā nodarbība, kuras laikā mentoru vadībā mācību dalībniekiem būs iespēja jauniegūtās zināšanas pielietot praksē un izmēģināt kādu no mācību laikā apspriestajiem digitālajiem rīkiem un risinājumiem.
Ar pilnu programmas aprakstu un lekciju datumiem var iepazīties šeit.

Nodarbības norisināsies no 11. februāra līdz 6. maijam. Dalība mācībās ir bez maksas, un par sekmīgu programmas apguvi tiks izsniegts sertifikāts.