Start(IT) tehnoloģiju bibliotēka

Pastāsti citiem

Pilotprojekta “Start(IT) tehnoloģiju bibliotēka” fokuss ir iekļaut izglītības tehnoloģijas datorikas obligātā mācību satura realizēšanā no 4. līdz 9. klasei ar šādiem mērķiem:

-Mazināt nevienlīdzību izglītības tehnoloģiju pieejamībā Latvijas skolās.

-Pilnveidot skolotāju prasmes iekļaut izglītības tehnoloģijas mācību stundās.

-Veicināt izglītības tehnoloģiju skolotāju kopienas veidošanos ar ekspertiem, kas prot izglītības tehnoloģijas izmantot un sniedz atbalstu un palīdzību sava reģiona skolotājiem.

-Veicināt skolēnu interesi par STEM jomu.

Mērķauditorija ir dažādu Latvijas reģionu 4.-9.klašu skolēni un pedagogi no skolām, kur šobrīd nav vai ir ierobežotas iespējas mācību procesā izmantot tehnoloģijas.

Pilotprojektā skolām ir iespēja bez maksas nomāt dažādus izglītības tehnoloģiju komplektus skolēnu darbam klasē, lai īstenotu obligātā mācību satura apguvi datorikā un citos mācību priekšmetos, kopā ar tehnoloģijām saņemot mācību materiālus stundām, kā arī mentora metodisko un tehnisko atbalstu.

2024./25.mācību gada laikā projektā piedalījās:

-16 pilotskolas no visas Latvijas

-25 skolotāji, kuri apguva un mācīja skolēnus ar izglītības tehnoloģijām

-Vairāk nekā 1800 skolēnu, kuri iepazina izglītības tehnoloģijas

Skolotāju atgriezeniskā saite liecina, ka izglītības tehnoloģijas būtiski veicināja skolēnu interesi, motivāciju un līdzdalību, īpaši sākumskolā, kā arī uzlaboja izpratni par algoritmiem un programmēšanu praktiskā darbībā. To apliecina skolu atsauksmes:

Piltenes pamatskola: “Pateicoties šim projektam, skolēnu mācību stundas kļūst aizraujošākas un tehnoloģijām bagātākas, kas, iespējams, iedvesmos nākotnes tehnoloģiju ekspertus!”

Māteru Jura Kazdangas pamatskola: “Par skolēnu patieso ieinteresētību varēja pārliecināties arī ārpus stundām – konsultāciju laikā un brīvajos brīžos viņi labprāt apguva padziļinātas prasmes un veidoja radošus projektus ar Micro:bit”.

Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskola: “Photon roboti palīdzēja labāk izprast, kas ir algoritmi, kā robotu vadīt, kā iegūtās zināšanas un prasmes sasaistīt ar vizuālās programmēšanas vidi”.

Nodrošinot skolotājiem un skolu vadībai piekļuvi aktuālajām izglītības tehnoloģijām, un cenšoties tās padarīt pieejamas dažādu reģionu skolām, sekmējam vienlīdzīgas iespējas kvalitatīvai izglītībai visā Latvijā, kas ir būtisks fonda darbības virziens. Fonds turpinās atbalstīt šo iniciatīvu arī 2025./26.mācību gadā.

Projekta īstenotājs: nodibinājums “IT izglītības fonds”.

Vairāk par projektu: https://startit.mozellosite.com/

Skolu mācību procesa pilnveide